Trend Micro

tm_logo_newtag_horiz_4c

detayli-incele-buton[1]

NEDEN TREND MİCRO?

Siber tehdit ortamı değiştikçe, tehditlere karşı koruma da değişmek zorundadır. Hedefe yönelik saldırılar ve gelişmiş sürekli tehditlerin ortaya çıkmasıyla, siber güvenliğe yönelik yeni bir yaklaşımın gerekli olduğu açıktır. Geleneksel teknikler verileri siber saldırılara karşı korumak için artık yeterli değildir.

Gelişmiş sürekli tehditler (APT’ler) ve hedefe yönelik saldırılar standart güvenlik savunmalarını aşma, aylarca algılanmadan kalma, değerli verileri çekme ve yıkıcı eylemler gerçekleştirme konusunda ne kadar yetenekli olduklarını kanıtladılar. Ve en çok güvendiğiniz şirketler (finans kuruluşları, sağlık hizmetleri veren organizasyonlar, önde gelen perakendeciler ve diğerleri) en olası hedeflerden sadece bazılarıdır.

PC World, 2011 yılında gelişmiş, hedefe yönelik bilgisayar saldırılarında %81 artış olduğunu rapor etmiş ve Verizon’un 2012 yılında yaptığı araştırmanın bulgularına göre, 855 adet sarsıcı siber güvenlik olayı ve 174 milyon adet virüs bulaşma kaydı söz konusuydu.

2012 yılında Ponemon’un ABD’deki 56 büyük organizasyon için siber suç maliyetleri üzerine yaptığı çalışmaya göre, her organizasyon bir hafta içinde 1,8 başarılı saldırıya maruz kalıyor ve her organizasyon için siber suçun ortalama maliyeti 8,9 milyon Dolar.

Bu siber saldırılar:

  • Sosyal – Sosyal mühendislik ve gelişmiş kötü amaçlı yazılımlarla belirli insanları hedef alır ve bu insanlara saldırır
  • Karmaşık – Zayıflıklardan yararlanır, arka kapı kontrollerini kullanır, geçerli kimlik bilgilerini çalar ve kullanır
  • Sinsi – Standart güvenlik tarafından algılanmayan bir dizi düşük profilli hamle ile yürütülür ve her gün toplanan, diğer binlerce olay kaydının arasına gömülür

Siber suç etkinliklerinin sayısının hızla arttığı günümüzde, etkili siber güvenlik önlemlerini nasıl alabilirsiniz?

İdeal çözüm tüm güvenlik altyapınızı, size özel ortamınıza ve sizi hedef alan saldırganlara göre ayarlanmış, özel ve uyarlanabilir bir savunmaya dönüştürecektir. İdeal çözüm sadece bu saldırıları algılayabilmenizi ve analiz edebilmenizi değil, aynı zamanda saldırganlarla mücadele edebilmenizi de sağlayacaktır.

Custom Defense çözümümüz standart güvenlik savunmaları tarafından görülemeyen sıfırıncı gün kötü amaçlı yazılımları, kötü amaçlı iletişimleri ve saldırgan davranışlarını algılamak üzere ağ çapında izleme gerçekleştiren uzman bir tehditlere karşı koruma platformudur.

Bu çözüm performans için optimize edilebilen ve kum havuzu etkisi çözümlerine karşı arayışta olan korsan tekniklerini aşacak şekilde yapılandırılabilen, güvenli ve kontrollü bir ortamda şüpheli kodu çalıştırır.

Saldırı riskinin, kökeninin ve özelliklerinin profilini çıkarmanızı sağlar ve saldırıyı önce izole edip önlemenizi ve ardından da, korumanızı bundan sonraki siber saldırılara karşı uyarlamanıza ve güçlendirmenize yardımcı olacak, eyleme dönüştürülebilir istihbaratı sağlar.

Çözümümüz hedefe yönelik tehditler ve APT’lerle başa çıkmak için kapsamlı yaşam döngüsü sağlayan tek çözümdür:

  • Standart savunmalar tarafından algılanmayan kötü amaçlı yazılımları, iletişimleri ve davranışları algılar
  • Saldırı ve saldırgan riskini ve özelliklerini analiz eder
  • Koruma sağlamak için güvenliği otomatik olarak uyarlar
  • Sizi hedef alan saldırganlara karşı koymak için gerekli bakış açısını kullanarak tepki verir.

 

 

SMS Büfesi
Web Barındırma
Çözüm Ortakları