Bizi Arayın:

Sabit Hat 0850 780 5555

Bize Yazın bilgi@culhabilisim.com.tr

Ürün İade Koşulları

www.culhabilisim.com.tr iade işlemlerinde 4077 Sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

* İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, basılı şekilde olan standart fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin İşletme’ye ulaşmasını takip eden 7 iş günü içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşterinin E-Arşiv veya E-Fatura mükellefi olması durumunda İADE faturası kesmesi durumunda KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilmiş olur. Bireysel alımlarda KDV iadesi gerçekleştirilemez.

* Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallar, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallar, niteliği itibarı ile iade edilemeyecek kopyalanabilir yazılım, programlar, tek kullanımlık mallar ile hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi mümkün değildir.

* Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.

* İadesi yapılacak ürünler İşletme’nin çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.

* Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmeyecek ve yukarıda belirtilen koşullara uymayan Alıcı taleplerinin reddinden dolayı oluşacak veya oluştuğu iddia edilen herhangi bir zararda www.culhabilisim.com.tr sorumlu olmayacaktır.

Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir. Alıcı, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı www.culhabilisim.com.tr’ye bildirmekle yükümlüdür. Alıcı bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. www.muskatplate.com, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.
(Ayıplı malın sebep olduğu zararlardan sorumluluk için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik) * Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde yazılı olarak www.culhabilisim.com.tr a bildiriniz.
* Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile www.culhabilisim.com.tr’ye ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:
* Ayıplı olduğu gerekçesi ile www.culhabilisim.com.tr ‘ye ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.
* Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.
* Ayıplı olduğu gerekçesi ile www.culhabilisim.com.tr yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:
– Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.

Tüketici Mevzuatı: 4822 Sayılı Yasa ile değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun;

* 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik
* 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik
* 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
* 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu

Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik;
Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0850 7805555 numaralı telefona, ya da bilgi@culhabilisim.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Ünvan: Çulha İletişim ve Bilişim Hizmetleri
Adres: Yeşilova Mahallesi Korucu Sokak Çulha Apt. No:6/7 Küçükçekmece İstanbul
Telefon: 0850 7805555
E-Posta: bilgi@culhabilisim.com.tr

  Geri Arama İsteğinde Bulunun

  Bizleri ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili aramaktan çekinmeyin.

  Sizi bilmiyoruz ama teknolojinin farklı kulvarlarındaki yolculuğa başlama zamanının geldiğini düşünüyoruz. Çünkü işletmenizin çok daha fazlası olabileceğini bildiğinizde kaybedecek zamanınız olmaz.

  İşletmenizi olması gereken her şeye dönüştürmeye hazırsanız, bunu gerçekleştirmek için buradayız. Bir sandalye çekin, iletişime geçin ve dijital dönüşümünüzü başlatalım.

  Not: Bilgileriniz Gizlilik Politikamız uyarınca kesinlikle gizli tutulur.


  Daha Çok Yanıta İhtiyacınız mı Var?

  Bize yazmaktan ve bizi aramaktan çekinmeyin. İletişim Bilgilerimiz İçin Tıkla

  Merhaba!
  Bizimle Telegram üzerinden iletişime
  geçmek için,aşağıdaki temsilcilerimizden
  birine tıklayın veya bilgi@culhabilisim.com.tr
  adresine e-posta gönderin.
  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
  Secured By miniOrange